HARTFORD’DAN SINIRLARI ZORLAYAN YENİ NESİL KÖPRÜ TİP İŞLEME MERKEZİ

HARTFORD’DAN SINIRLARI ZORLAYAN YENİ NESİL KÖPRÜ TİP İŞLEME MERKEZİtgv1612_haber_

Dünyada sertleşen serbest rekabet ortamında firmaların geleceklerini innovasyon ve Arge’ye yaptıkları yatırımlar belirlemeye başlamışken, buna paralel olarak da ürünün son kullanıcısı olan müşteriyi, memnun etme ve yüksek teknolojik ürün satın alma algısını fiyat performans kriteri belirlemektedir. Geçtiğimiz 50 yıl içerisinde sürekli yenilik, sürekli gelişme ilkesini prensip edinen dünyanın en büyük köprü tip işleme merkezi üreticilerinden biri olan HARTFORD bu kriterlere sahip çıkan ve bu amaçla sizlere hizmet eden çok köklü bir takım tezgahı üreticisidir.

Hızlı, Güçlü ve Hassas yeni TGV serisi, dünyanın en hızlı treni olan Fransız’ların yaptığı TGV (Train à grande vitesse, Fransızca "hızlı tren")  1981 yılında  Paris ile Lyon arasında ilk defa seferlere başlayan ve 3 Nisan 2007'de 574.8 km/s ile dünya tekerlekli tren hız rekorunu kıran ilk hızlı tren olmasından ilham alarak,  bizde HARTFORD’un Dünyada köprü tipi işleme merkezi üretiminde rakipsiz ve sınırları zorlayan rakipsiz gerçek bir HIGH SPEED işleme merkezi olması nedeni ile onu artık TGV diye çağırıyoruz. TGV  serisi sahip olduğu özellikler ile Tayvanlı rakipleri ile kıyaslanamayacak ölçüde fark yaratmakla kalmayıp sahip olduğu yüksek teknolojik özellikler ile de Japon ve alman rakiplerine de gözdağı vermektedir.

Genişletilmiş Y eksen kızak araları ile sağlanan %64’e varan makine rijitliğinin sağlanması, tüm eksen motorlarında, vidalı millerde ve rulmanlarda kullanılan soğutma sayesinde %65  artan eksen hassasiyeti, döküm gövde içinden geçirilen soğuk hava sayesinde %97 ye varan ısı izolasyonu, Y ekseni gövdesine koyulan yalıtım plakaları sayesinde kolon ısı azalımı %13 olduğu gözlenmiştir.

Yeni nesil TGV serisi ayrıca HARTFORD’un tamamen kendi tasarımı olan kontrol ünitesi HARTROL PLUS ile donatılmıştır Özellikle Alman ve Japon üreticilerin kullandıkları üst düzey profesyonel kontrol ünitesi seçeneğine eş HARTROL PLUS, TGV serisinde standart olarak sunulmuştur. Eksen ölçüleri Kalıpçılık sektörüne hitaben X:1600mm Y:1200mm Z:700mm olarak tasarlanmıştır. Hartford CEO’su Steven YEH’in de dediği gibi:

“ Biz Size Dünyanın en iyi tezgahını ürettiğimizi söylemiyoruz. Biz paranızın alabileceği en iyi tezgahı üretiyoruz.”