Kilometre Taşları

1981

Konya Karatay Sanayi de 100m2 lik bir dükkanda torna işleri ve fason imalat yaparak DMS Makine Sanayi kuruldu.

1989

Konyada CNC destekli üretim eksikliğinin farkına varan DMS Makine Sanayi, Victor marka CNC Tornayı alarak CNC destekli üretim yapan öncü kuruluşlardan biri olmuş ve Otoyol, Ditaş, Makine Kimya ve Tümosan, TZDK, ve Taksan a parça imalatı yapmaya başladı.

1986

Yaptığı işlerin kalitesiyle kısa zamanda güven kazanan firma Anadolu Sanayi deki 350m2 lik yeni yerine taşındı.

1995

Makina parkuruna 3 adet CNC torna ve 1 adet CNC Dik İşleme Merkezi daha ekleyerek, iş potansiyelini artıran Dms Makine Sanayi, Silah ve Savunma sanayine parça imalatı yapmaya başladı. Ve Adını DMS Makine ve Silah Sanayi olarak değiştirdi. Aynı anda Leadwell CNC Tezgahlarının İç Anadolu Bölge bayiliğini aldı.

1992

Hartford marka CNC işleme merkezini makine parkuruna ekleyerek KONYA‘da ilk CNC Dik İşleme Merkezi kullanıcısı olarak, Konya da CNC ve CAD/CAM destekli kalıp imalatında öncü kuruluş oldu.

1996

1 yıl içerisinde 30 un üzerinde CNC tezgah satışı yapan DMS Makine Silah Sanayi Hartford CNC Tezgahlarının Türkiye mümessilliğini aldı.

2000

İstanbul Şubemiz açıldı.

1998

CNC tezgah satış ve servisine tam olarak odaklanmak amacıyla, imalat durdurularak, kullanılan tüm makineler satıldı. Firma ismi DMS CNC Makine olarak değiştirldi. Makine kullanıcısı iken servis konusunda yaşanılan problemler ışığında, Türkiyenin en profesyonel ve hızlı servis hizmetini sağlamak için, HAN Elektronik ve Mekanik şirketi kuruldu, servis anlayışına yeni bir boyut kazandırıldı.

2002

İzmir Şubemiz açıldı.

2004

Bursa Şubemiz açıldı

2005

Ankara Şubemiz açıldı.

2006

Konya Merkezimiz Büsan Sanayi Sitesindeki yeni, modern yerine taşındı.